Bezpieczni na stoku - Akcja Policji, GOPR, Beskidzkiej 5 oraz Radia Zet

b_150_120_16777215_00_images_zet-zima.jpgPolicja, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Beskidzka 5 oraz pomysłodawca – Radio ZET – podczas zimowych ferii organizują akcję poświęconą bezpieczeństwu na stokach narciarskich. Akcja to integralna część imprez z cyklu „Zimowy Puchar Radia ZET i Beskidzkiej 5” kierowana do wszystkich miłośników „białego szaleństwa”.

 

Okres ferii zimowych to czas nie tylko zabawy na górskich stokach, ale również odpowiedzialność za bezpieczeństwo na nich. Każdego roku dochodzi do groźnych wypadków z udziałem narciarzy, które niekiedy kończą się tragicznie. Za wiele z nich odpowiedzialne są brawura, brak odpowiedniego przygotowania, a także spożywanie alkoholu.

Podczas tegorocznych ferii partnerzy akcji chcą pokazywać, jak wszyscy możemy zadbać o to, żeby być BEZPIECZNYMI NA STOKU. Akcja, która potrwa od 26 stycznia do 23 lutego ma na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa w górach poprzez zabawę i różnorodne animacje. W ramach „Zimowego Pucharu Radia ZET w Beskidzkiej 5”, oprócz rodzinnych zabaw, konkursów i zawodów narciarskich, na turystów czekają spotkania z policjantami i ratownikami GOPR. Będzie można m.in. wypróbować alko-gogle symulujące stan po spożyciu alkoholu, zobaczyć testy kasków narciarskich, dowiedzieć się, jak najlepiej ubrać się w góry, czy obserwować pozorowaną akcję poszukiwawczą z udziałem psów ratowniczych. Na wszelkie pytania dotyczące bezpieczeństwa odpowiedzą przedstawiciele policji i GOPR-u.

W tym sezonie zimowym, podobnie jak w ubiegłych, na górskie stoki wyjechały narciarskie patrole policyjne. Pilnują przestrzegania Kodeksu Narciarskiego, czyli zasad bezpieczeństwa regulujących i porządkujących zachowanie się na trasach zjazdowych. Specjalnie przeszkoleni policjanci działają na podstawie art. 45 ustawy z 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie  i  ratownictwie  w górach  i  na  zorganizowanych  terenach  narciarskich.  Nad bezpieczeństwem narciarzy każdego dnia czuwają także ratownicy GOPR.

Należy przypomnieć, że na stoku dzieci do 16 roku życia obowiązuje nakaz jazdy w kaskach. Za jego brak opiekunowie mogą otrzymać mandat do 500 zł. Zjeżdżanie w kaskach zaleca się również osobom dorosłym. Na stokach obowiązuje zakaz jazdy po spożyciu alkoholu (powyżej 0,5 promila),
a osoby nietrzeźwe uczestniczące w wypadku tracą wszelkie prawa do odszkodowania.

O zasadach bezpiecznego zachowania na stokach narciarskich w swoich programach będzie informować Radio ZET. Imprezy w ramach „Zimowego Pucharu Radia ZET w Beskidzkiej 5” odbędą się w Ustroniu (26.01), Istebnej (2.02), Brennej (9.02), Szczyrku (16.02) oraz Wiśle (23.02). We wszystkich wezmą udział policjanci oraz ratownicy GOPR. Szczegółowe informacje o zimowej akcji oraz zasadach bezpieczeństwa na narciarskich trasach zjazdowych można znaleźć na stronach www.policja.pl, www.gopr.pl, www.radiozet.pl, a także na www.beskidzka5.pl.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Radio ZET o sobie

Radio ZET to ogólnopolska stacja radiowa należąca do Grupy Eurozet. Została założona przez Andrzeja Woyciechowskiego w 1990 roku jako pierwsza rozgłośnia komercyjna w Warszawie. Codziennie dostarcza milionom słuchaczy rzetelnych informacji, starannie dobraną muzykę (format AC) oraz rozrywkę na wysokim poziomie. Swój program adresuje do dorosłych Polaków w wieku 28-49 lat. Od początku istnienia stacja stawia na profesjonalizm i osobowości. Dziś na antenie można usłyszeć m.in. Monikę Olejnik,Marzenę Chełminiak, Marka Starybrata, Rafała Bryndala, Agnieszkę Kołodziejską, Beatę Pawlikowską czy Janusza Weissa. Od 2005 roku z inicjatywy rozgłośni wręczana jest Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski łamiący stereotypy, wykraczający poza schematy i zaglądający za kulisy otaczającej nas rzeczywistości.

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie