Czesław Mozil o Kubie Wojewódzkim: W radiu czuję się jak uczeń obok mistrza

b_150_120_16777215_00_images_Mozil.jpg5 listopada odbyła się impreza Rocktober Fest Party 2013. Jednym z gości był Czesław Mozil, który powiedział portalowi LubieRadio.pl, jak współpracuje się z Kubą Wojewódzkim.

 

Bartosz Kańtoch: Eska Rock obchodzi swoje 9. urodziny. To oczywiste, że pojawiłeś się na tej imprezie, ponieważ jesteś także radiowcem...

Czesław Mozil, muzyk i prezenter Eska ROCK: Powiem szczerze, że gdyby ktoś półtora roku temu powiedział, że będę radiowcem, to bym się tylko uśmiechnął. Ja staram się być najlepszym publicystą na świecie (śmiech). Ale na poważnie, jest to dla mnie ogromne wyzwanie i odbieram to jako ciekawy eksperyment. Czas pokaże, ile ta przygoda potrwa. Fakt, że zostałem radiowcem w porannym programie spowodował, że musiałem wziąć się w garść, nauczyć porannego wstawania i ogarnąć swoje życie. Paradoksem jest to, że im więcej pracy, tym mniej balu, a im mniej balu, tym większe ogarnięcie samego siebie i większa dyscyplina. Mogę powiedzieć, że Eska Rock naprawdę mnie zdyscyplinowała.

Jak współpracuje się z Kubą Wojewódzkim? Czy na antenie czujesz swobodę wypowiedzi?

Mogę mówić jedynie o własnych odczuciach. Swoboda jest ogromna i powiem szczerze, że mam poczucie uczestniczenia w takiej porannej, dziennikarskiej lekcji. To trochę jak siedzieć obok mistrza. Cały czas się czegoś uczę, wiele obserwuję. Najlepsze jest to, że w radiu mogę być sobą. Kiedy Kuba zadzwonił do mnie z propozycją współprowadzenia programu, powiedziałem - Kuba, ja nie czytałem Mickiewicza, nie czytałem Goethe'ego, ja za dużo nie wiem na ten temat. A on powiedział - wystarczy, że Twoja rzeczywistość i Twój świat znajdzie się w tym poranku. Jestem mu bardzo wdzięczny.

Czego nauczyła Cię praca w radiu?

Wstawać rano i ogarniać (śmiech). To na pewno całkowicie inny przekaz - prowadzisz poranny program, a wieczorem ktoś podchodzi i mówi, że słuchał twojej audycji. Totalna abstrakcja, próbować porównać te doświadczenia ze sceną, gdzie wychodzisz i od razu dostajesz coś z powrotem. Otrzymuję pozytywne komentarze i ludzie się z Tobą w pewien sposób identyfikują, podzielają Twoje doświadczenia. 

Jaki własny utwór chciałbyś usłyszeć w radiu Eska Rock?

Sądzę, że im mniej moich utworów na antenie Eski Rock, tym lepiej. Z całym szacunkiem dla Radia, ale rock & roll niech pozostanie rock & rollem, a moja muzyka, niech również pozostanie sobie wierna. Cieszę się, gdy jestem tam grany, ale wydaje mi się, że czasem lepiej ustąpić i zdystansować się. Cieszę się tym co jest, że mam możliwość rozwinąć się w stronę radiową.

To jakiej muzyki słuchasz?

Słucham różnorodnej muzyki, to jedna wielka mieszanka. 

Czego Ci życzyć?

Zdrowia i więcej wizyt Johnna Kerry’ego (śmiech). On wie, jak żyć.

Czesław Mozil - wokalista, kompozytor i muzyk, akordeonista, a także osobowość telewizyjna. Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Zasłynął dzięki takim utworom, jak: "Maszynka do świerkania, "W sam raz" czy "efekt uboczny trzeźwości". Obecnie prowadzi z Kubą Wojewódzkim program "Zwolnienie z WF-u” na antenie radia Eska Rock.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie