Płytowy sukces Marka Sierockiego (VOX FM)

b_150_120_16777215_00_images_Marek_Sierocki_I_love.jpgSeria składanek muzycznych, wydanych pod patronatem Radia VOX FM, a skompilowanych przez prezentera stacji Marka Sierockiego, bije rekordy popularności. Większość albumów z kolekcji „Marek Sierocki przedstawia: I love” okryło się w ubiegłym roku złotem i platyną, a dwie ostatnio wydane składanki „I love 80’s” oraz „I love Christmas” znalazły się na szczycie listy bestsellerów płytowych OLIS 2012.

 

Związek Producentów Audio Video opublikował niedawno zestawienie płyt najchętniej kupowanych przez Polaków w roku 2012. To zestawienie to Lista OLIS (Oficjalna Lista Sprzedaży), która powstaje w oparciu o dane sprzedaży detalicznej nośników fizycznych z sieci największych sklepów muzycznych w Polsce i jest opracowywana na bieżąco przez Instytut TNS Polska.

Dwa pierwsze miejsca w zestawieniu najbardziej popularnych składanek zajęły albumy „I love 80’s” i „I love Christmas” wydane przez Sony Music Poland i sygnowane przez znanego dziennikarza Marka Sierockiego i Radio VOX FM, w którym prowadzi on swoje autorskie audycje. Pierwszy tytuł osiągnął status podwójnej platyny, a drugi złotej. Dużym powodzeniem cieszą się również pozostałe albumy z serii „I love”. Z dziesięciu wydawnictw trzy okryły się złotem („I love Europe”, „I love Italia 2” i „I love Ballads”), a dwie platyną („I love France” oraz „I love Latino”). Status podwójnej platyny osiągnęła pierwsza część „I love Italia”, a składanka polskich przebojów „I love Polska” okryła się potrójną platyną.*

Marek Sierocki, zapytany o tajemnicę sukcesu swoich kompilacji:

– Pierwszą zasadą, która przyświeca serii „I love”, jest słynna maksyma inżyniera Mamonia, że podobają nam się te piosenki, które dobrze znamy. I ja staram się dobrać właśnie takie przeboje, poza tym wyszukuję te, które w Polsce na składankach i płytach nie ukazywały się wcale, albo bardzo rzadko. Dotarcie do właścicieli praw do tych utworów, szczególnie tych starszych, to czasem ciężka kilkumiesięczna praca. Nie poddajemy się łatwo i stąd te wisienki na torcie, których nie ma na płytach kompaktowych. Kolosalne znaczenie ma też zapewne jakość muzyki, poddawanej pieczołowitemu masteringowi, który po mistrzowsku wykonuje Jacek Gawłowski.”

Seria liczy już 10 wydawnictw płytowych. W ubiegłym tygodniu do punktów sprzedaży w całej Polsce trafił dwupłytowy album „Marek Sierocki przedstawia: I love Party” zawierający 40 tanecznych hitów, utrzymanych w różnych stylistykach. Seria „I love” będzie kontynuowana – kolejne wydawnictwa są w opracowaniu.

*dane: Sony Music Poland

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie