Słuchowisko ''Andy" w Radiowej Dwójce

b_150_120_16777215_00_images_dwojka.jpgW sobotę, 23 listopada o godz. 22:00 Program 2 Polskiego Radia zaprasza na słuchowisko Krzysztofa Czeczota ''Andy", które zdobyło główną nagrodę w kategorii radio fiction na międzynarodowym Prix Europa 2013.

''Andy" otrzymało - na niedawno zakończonym prestiżowym Prix Europa - tytuł najlepszego słuchowiska roku.  Po raz pierwszy na tym festiwalu ta wyjątkowa nagroda została przyznana produkcji Teatru Polskiego Radia. 

Audycja zostanie nadana w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic II, zrealizowanego techniką wielokanałową. Słuchacze Polskiego Radia dysponujący zestawem kina domowego z odbiornikiem FM z włączonym dekoderem odbioru Dolby Pro Logic II będą mieli możliwość w pełni doświadczyć przestrzennych wrażeń estetycznych. Pozostali wysłuchają produkcji w dotychczasowej jakości dźwięku.

''Andy" autorstwa i w reżyserii Krzysztofa Czeczota, w realizacji akustycznej Andrzeja Brzoski, to zapis szaleństwa, w jakie popada tytułowy bohater, młody realizator dźwięku (w tej roli Adam Woronowicz). Pewnego dnia Andrzej staje się innym człowiekiem- nie ma już innego Andrzeja. Jest Andy, który nie oddziela rzeczywistości 'tu i teraz" od fikcji  seriali oraz słuchowisk. Autor scenariusza korzysta z rozmaitych gatunków: przypowieści filozoficznej, kryminału, powieści obyczajowej. Słuchowisko to również przewrotny hołd oddany magii dźwięku i możliwości jego zapisu. Krzysztof Czeczot, we współpracy ze znakomitym realizatorem Andrzejem Brzoską, wykorzystał istniejące nagranie archiwalne i połączył je z własnym scenariuszem. Za sprawą technologii Adam Woronowicz rozmawia z Romanem Wilhelmim o sprawach najistotniejszych.

W słuchowisku wystąpili: Adam Woronowicz(Andy), Roman Wilhelmi (z nagrania archiwalnego powieści ''Moskwa- Pietuszki" Wieniedikta Jerofiejewa z 1991 roku), Magdalena Cielecka (Magda), Grażyna Barszczewska (Matka), Zbigniew Konopka ( Malicki), Grzegorz Kwiecień (Paweł/Kelner), Kinga Tabor (Kobieta), Janusz Wituch(Kontroler/Policjant), Krzysztof Czeczot(Reżyser), Janusz Szydłowski(Lektor). Muzykę oryginalną do słuchowiska skomponował Adam Walicki.

Prix Europa 2013 to największy i najważniejszy europejski festiwal trzech mediów: telewizji, radia i internetu, odbywający się od 1987 r. w Berlinie.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie