Zespół KAMP! będzie reprezentował Polskie Radio na festiwalu Eurosonic

b_150_120_16777215_00_images_Kamp_fot.BorysBodetko.jpgW dniach 15 -17 stycznia 2014 roku w Groningen odbędzie się międzynarodowy festiwal muzyczny – EUROSONIC 2014. Reprezentantem polskiej radiofonii publicznej na holenderskim festiwalu będzie zespół KAMP!, który został zakwalifikowany do programu.

 

Festiwal Eurosonic Noorderslag to program skierowany do młodych europejskich zespołów, które dzięki udziałowi w międzynarodowym spotkaniu mają szansę zaistnieć na rynku muzycznym. Wspólnie z najważniejszymi festiwalami w Europie, a także europejskimi nadawcami radiofonii publicznej należącymi do EBU, Festiwal Eurosonic Noorderslag pomaga młodym artystom przełamywać granice i ułatwia drogę do kariery zarówno w Europie, jak i poza nią. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1996 roku w Groningen, a wśród artystów, którzy mieli okazję zaprezentować się na holenderskiej scenie byli m. in.: Hooverphonic, Kings of Convenience, The Libertines, Lykke Li, Selah Sue, James Blake oraz Jessie Ware. Od 2003 roku promowaniu młodych talentów służy program ETEP (European Talent Exchange Program), pomagający przełamywać hegemonię artystów brytyjskich i amerykańskich na europejskich festiwalach. Wśród kilkudziesięciu współpracujących w ramach programu imprez są również polskie: Open’er, Coke Live, OFF Festival i Woodstock.

Zakwalifikowany do Eurosonic Festival zespół KAMP! powstał w Łodzi. Grupa prezentuje muzykę electro pop, a brzmienie tria określane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80., francuskiego house’u i chill-wave’u. W 2012 roku na rynku pojawił się debiutancki album zespołu zatytułowany „Kamp!”. Wcześniej muzycy wydali również single: „Sulk” (2012), „Cairo” (2011), „Heats” (2010), „Breaking a ghost's heart” (2009) oraz EP-kę „Thales one” (2009). Kamp! zagrał na licznych festiwalach muzycznych, m.in. na Selectorze, Open'erze, SXSW w Austin (USA), The Great Escape w Brighton (UK), na Liverpool Sound City (UK), Audioriver czy Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Grupa wystąpiła również z koncertem w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce i wielokrotnie pojawiała się w audycjach radiowej Czwórki.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie