Joanna Bogusławska gościem "Spotkania z Reportażem"

b_150_120_16777215_00_images_joanna-boguslawska.jpgBohaterką wrześniowego „Spotkania z Reportażem” będzie Joanna Bogusławska, która w tym roku obchodzi jubileusz 17-lecia pracy zawodowej. Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza do Klubu Księgarza w czwartek, 26 września o godz. 18.00.

 

Podczas czwartkowego spotkania zaprezentowany zostanie reportaż Joanny Bogusławskiej pt. „Jedno życie Antosia Pastuszka”.Jest to opowieść o Arturze Citrinie, który w 1946 roku, w wieku 12 lat wyjechał z Polski do Stanów Zjednoczonych. W czasie wojny ukrywał się u państwa Latoszyńskich w Lendzie – to oni uratowali mu życie. Po latach powrócił do Polski i odnalazł ich dzieci. Z wdzięczności postanowił wystąpić do Instytutu Yad Vashem o przyznanie rodzinie Latoszyńskich medalu „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.

Joanna Bogusławska jest absolwentką dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego. Warsztatu radiowego zaczęła się uczyć w Radiu Katowice. W 1991 roku rozpoczęła współpracę z Programem 3 Polskiego Radia. Rok później otrzymała nagrodę na Festiwalu Mediów w Łodzi za reportaż radiowy „Zabawka”, który był jednocześnie jej debiutem. Następnie związana była z Redakcją Aktualności i audycją „Zapraszamy do Trójki”. W 1996 roku wraz z Januszem Deblessemem organizowała, wspólnie z Gazetą Wyborczą, trójkowy „Konkurs na Reportaż Roku”. Pomysł ten został nagrodzony na Międzynarodowym Konkursie Prix Europa w Berlinie w kategorii Market Place of Ideas. Bogusławska współpracowała także z radiem Sender Freies Berlin w Niemczech. Od 1996 do 2004 roku pracowała w Redakcji Publicystyki Programu 3 Polskiego Radia, gdzie przygotowywała reportaże i prowadziła audycję „Wieczór Reportażu”, była także wydawcą „Klubu Trójki”. Obecnie związana jest ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Spotkanie poprowadzi Irena Piłatowska-Mądry – znakomita reportażystka, laureatka wielu nagród w krajowych i zagranicznych konkursach reportażu radiowego, redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. O oprawę muzyczną spotkania zadba Aneta Augustyniak, sopranistka związana z Fundacją Solidarność Wschód oraz Bożena Sitek – pianino.

Polskie Radio zaprasza 26 września o godz. 18.00, tradycyjnie do Klubu Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie