Janusz Weiss w Jedynce. Rusza jesienna ramówka

b_150_120_16777215_00_images_weiss.jpg

23 września w Pierwszym Program Polskiego Radia ruszy jesienna ramówka. Wśród nowych propozycji znajdą się m.in. dwie audycje Janusza Weissa. Nowe programy poprowadzą także Paweł Sztompke i Nina Karczmarewicz.

 

Pod koniec września do grona redakcyjnego Radiowej Jedynki dołączy Janusz Weiss. Od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 znany dziennikarz poprowadzi „Wszystko co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać”. Cykl, przygotowywany we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich, podejmie tematy interwencyjne zgłaszane nie tylko przez Biuro RPO, ale również przez słuchaczy Radiowej Jedynki. Natomiast w niedziele o godz. 18.14 w audycji „Ene due like fake… o książkach naszego dzieciństwa” Janusz Weiss porozmawia ze znanymi osobami o niezapomnianych lekturach z lat ich młodości.

W jesiennej ramówce Pierwszego Programu Polskiego Radia nie zabraknie także nowych propozycji dla miłośników dobrej muzyki. W środy o godz. 14.10 Paweł Sztompke zaprosi na „Był taki film”. Krótka audycja, wzbogacona konkursami SMS-owymi, nadawana będzie w paśmie „Muzyczna Jedynka” (godz. 13.00-15.00) i przybliży słuchaczom muzykę filmową. W „Muzycznej Jedynce” raz w miesiącu zagości też „Muzyczne podsumowanie miesiąca”. Przegląd wydarzeń muzycznych – koncertów, festiwali, premier płyt i singli, a także książek poświęconych muzyce, przybierze formę dyskusji z wykorzystaniem fragmentów utworów i krótkich wypowiedzi artystów. Ponadto w audycji prezentowane będą dwie piosenki uznane za najważniejsze w danym miesiącu. W piątki o godz. 10.45 pojawiać się będzie cykl przedstawiający utwory artystów z różnych krajów „Muzyka z czterech stron świata”, w ramach którego rozgrywane będą konkursy z nagrodami. Natomiast soboty i niedziele w Radiowej Jedynce upłyną pod hasłem „Bez Tajemnic” – pogłębione wywiady z wybitnymi artystami scen polskich.

Wśród nowych propozycji znajdzie się również magazyn psychologicznyNiny Karczmarewicz „Problem z głowy” (piątki, godz. 21.14). Dlaczego nie umiemy rozmawiać? Dlaczego prymusi nie są lubiani? Czy umiemy przyjmować komplementy? Autorka razem z zaproszonymi gośćmi spróbuje poszukać rozwiązań problemów burzących spokój i w każdym odcinku znaleźć odpowiedź na jedno z podobnych pytań.

W jesiennej ramówce pozostaną audycje, które pojawiły się w okresie wakacyjnym, skierowane do osób aktywnych i ciekawych świata. W piątki o godz. 9.10 w magazynie podróżniczym „Reszta świata” gośćmi  Tomasza Michniewicza będą ludzie podróżujący po interesujących zakątkach naszego globu, a także znani wędrowcy i osoby, dla których turystyka to sposób na życie. Natomiast w niedziele po godz. 10.00 w audycji „Bieganie na fali” Marcin Chłopaśzachęci do dbania o kondycję fizyczną i pomoże zrozumieć pasję biegania.

Po wakacyjnej przerwie na antenę powrócą: „Daję słowo” (czwartek, godz. 23.14-23.50) oraz „Sterniczki” (sobota, godz. 10.15), a w soboty i niedziele o godz. 17.13 Pierwszy Program Polskiego Radia ponownie zaprosi na „Słuchowisko w Radiowej Jedynce”.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie