Nowe programy w jesiennej ramówce Trójki

b_150_120_16777215_00_images_polskie-radio-trojka-logo.jpg„Mówię TAK” i „Świat zwariował” oraz dwa autorskie programy muzyczne pod wspólnym tytułem „Przed godziną Zero” to nowe propozycje jesiennej ramówki Programu 3 Polskiego Radia, która ruszy 2 września.

 

Nowe audycje, przygotowywane i prowadzone przez młode dziennikarki Trójki Agnieszkę Obszańską („Mówię TAK”) i Gabi Darmetko („Świat zwariował”) pojawiać się będą na antenie w niedziele, w godz. 11.00-12.00 (przemiennie ze „Znakami zapytania” Marcina Gutowskiego). „Świat zwariował” to program inspirowany głównie tym, co dzieje się w Internecie. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele aspektów życia zmieniło się pod wpływem sieci. Gabi Darmetko będzie rozmawiać z ludźmi, którzy żyją inaczej niż większość, łamią stereotypy, idą pod prąd, podejmują odważne decyzje. W audycji poruszane będą nie tylko tematy trudne, ale też absurdalne, a nawet śmieszne. Natomiast w programie Agnieszki Obszańskiej nie zabraknie gry skojarzeń i abstrakcyjnego humoru. Autorka będzie walczyć z mitami, szukać pozytywnych wiadomości, tropić intrygujące zjawiska.

Z kolei we wtorki o godz. 23.00 Program 3 zaprosi do słuchania audycji „Przed godziną Zero”, w ramach której nadawane będą na zmianę dwa autorskie programy muzyczne.Bartosz Gil (młody dziennikarz prowadzący nocne pasmo „Radio Teheran”) przybliży słuchaczom muzykę z różnych części świata – Ameryki Środkowej i Południowej, Afryki i Azji oraz z rzadziej eksponowanych części Europy (np. Finlandii, Włoch). Natomiast Tomasz Żąda mówić będzie wyłącznie o młodej, krajowej scenie muzycznej: ukaże nowe trendy muzyczne, przedstawi sylwetki debiutujących i mniej znanych, a obiecujących artystów oraz najciekawsze wydawnictwa płytowe. Ponadto na antenie pozostaną cykle wprowadzone w czerwcu tego roku: piątkowy „Kwadrans jazzu w Tonacji Trójki” (godz. 15.45), w którym Michał Margański popularyzuje polską muzykę jazzową, oraz edukacyjny „Muzyczny przewodnik Trójki” Wojciecha Włodarczyka. Cykl, poświęcony historii polskiej muzyki od klasyki po rocka, nadawany jest w paśmie „Radiowy Dom Kultury” (sobota, godz. 12.00-14.00).

A już od 1 września nową formułę zyska program adresowany do najmłodszych trójkowych słuchaczy – „Zagadkowa niedziela” (godz. 7.00-9.00). Będą oczywiście zagadki i młodzi współprowadzący, gość objaśniający świat oraz nowe cykle (o trudnych słowach, ciekawostkach naukowych i przyrodniczych, recenzje książek dla dzieci oraz przepisy kulinarne dla najmłodszych). „Zagadkową niedzielę” poprowadzą przemiennie Katarzyna Stoparczyk i Magdalena Karczewska.

 

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie