Wiesław Myśliwski gościem "Z najwyższej półki" w Trójce

b_150_120_16777215_00_images_wieslaw-mysliwski.jpgW niedzielę o godz. 21.05 Program 3 zaprasza do wysłuchania wywiadu, którego Michałowi Nogasiowi udzielił Wiesław Myśliwski. Jeden z najważniejszych i najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych powraca po siedmiu latach z nową powieścią „Ostatnie rozdanie”, która ukaże się 12 września z Trójkowym Znakiem Jakości.

 

„Zacząłem naturalnie od litery A.” – tak brzmi pierwsze zdanie powieści. Jej bohater, narrator, sięga po swój notes. Kupił go w młodości, zapisywał w nim nazwiska osób, które poznał w ciągu kilkudziesięciu lat. To były przyjaźnie, interesy, przelotne, także erotyczne znajomości. Po latach, przeglądając i starając się „przepisać” notes, zaczyna także porządkować własne życie. Powracają obrazy, zdarzenia, myśli…

Myśliwski, pisarz wybitny, mędrzec, mistrz każdego napisanego zdania, kreśli historię konkretnego bohatera, ale w rzeczywistości opowiada o losie każdego człowieka, udowadnia, że nasze życie składa się z fragmentów, że właściwie nie ma w nim niczego stałego, że boimy się odpowiedzialności, że zawodzimy w przyjaźni, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaką odpowiedzialnością jest miłość. I że nie wiemy, co wydarzy się po śmierci, tak jak nie wiemy, czy tamten – drugi, „inny” świat – ma wpływ na nasze życie tu, gdzie jesteśmy.

- Moja intuicja kierowała opowieść w stronę próby, przynajmniej względnej, uchwycenia odpowiedzi czy też domniemania, kim jest właściwie współczesny człowiek – mówi Wiesław Myśliwski Michałowi Nogasiowi. – I stąd takie cechy narratora powieści. On broni się przed przyzwyczajeniem do czegokolwiek. Ponieważ przyzwyczajenie jest obligacją.

Na wysłuchanie rozmowy o prawdzie, przyjaźni, czasie i fetyszyzacji młodości Trójka zaprasza w niedzielę, 25 sierpnia. Wywiad wyemitowany zostanie w specjalnym wydaniu„Z najwyższej półki” o godzinie 21.05. Słuchacze będą mieli szansę zdobyć pierwsze – przedpremierowe! – egzemplarze „Ostatniego rozdania” (w wersji papierowej i elektronicznej).

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie