Audycje Jedynki nominowane do tytułu Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej

b_150_120_16777215_00_images_jedynka_4.jpgAkademia Mistrzów Mowy Polskiej nominowała dwie audycje Pierwszego Programu Polskiego Radia: „Jedynkę dzieciom” oraz „Portret słowem malowany” do zaszczytnego tytułu Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 23 września br. w Teatrze Starym w Lublinie.

„Jedynka Dzieciom" jest adresowana do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, jednak bardzo często jej odbiorcami są również dorośli. Audycje na antenie Radiowej Jedynki prowadzą Agnieszka Kunikowska
i Joanna Ficińska, które w ciekawy i nienarzucający się sposób prezentują różne wiadomości z dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. „Jedynka dzieciom” to również fragmenty literatury dziecięcej oraz wspaniałe słuchowiska. Młodzi słuchacze mają możliwość pochwalenia się na antenie swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach, o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją, a także wzięcia udziału w interesujących konkursach z nagrodami. „Jedynka dzieciom” zawsze odnosi się do aktualnych wydarzeń, przypomina najmłodszym o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela, różnych imprezach kulturalnych oraz cyklicznych zmianach w przyrodzie. „Jedynki dzieciom” można słuchać codziennie o godz. 19.30.

„Portret słowem malowany”,emitowany na antenie Radiowej Jedynki w latach 1968-2011, stanowił niezwykły dokument życia polskiego teatru, upamiętniający wybitnych twórców. Jego autorką była Anna Retmaniak, znakomita kronikarka i komentatorka polskiej sceny, od 50 lat związana z Polskim Radiem, która przez całą swoją karierę dziennikarską zajmuje się tematyką kulturalną. Niezwykle ceniona w środowisku twórców teatru, otrzymała wiele nagród – m.in. Złoty Mikrofon i nagrodę im. Witolda Hulewicza. Obecnie Annę Retmaniak można usłyszeć w niedzielne wieczory w Pierwszym Programie Polskiego Radia  w audycji „Spotkania z Mistrzem”.

Zachęcamy do oddawania głosów na programy Radiowej Jedynki – za pośrednictwem strony internetowej:http://www.mistrzmowy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=148&Itemid=116 (nie częściej niż raz dziennie) lub poprzez wysłanie kartki pocztowej z nazwą audycji na adres: Sekretariat Programu Mistrz Mowy Polskiej, ul. Parowcowa 2/8, 02-445 Warszawa.

Program Mistrz Mowy Polskiej jest jednym z najważniejszych wydarzeń dotyczących kultury naszego ojczystego języka. W tym roku Akademia po raz trzynasty uhonoruje osoby, które posługują się poprawną i barwną polszczyzną oraz posiadają niekwestionowane zasługi w jej rozwoju i popularyzacji. Dotychczasowymi laureatami Mistrza Mowy Polskiej zostały wybitne osobowości życia publicznego, m.in.: Jeremi Przybora, Jan Nowak-Jeziorański, Hanka Bielicka, Bogusław Kaczyński, Ryszard Kaczorowski, Władysław Bartoszewski. Akademia Mistrzów Mowy Polskiej po raz trzeci przyzna również nagrodę w kategorii Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej. Nagroda, do której nominowane zostały audycje Radiowej Jedynki,przyznawana jest przez laureatów poprzednich edycji placówkom, instytucjom i inicjatywom m.in. za rozbudzanie wrażliwości języka polskiego, ratowanie jego lokalnych odmian i dbanie o jego piękno.Dwa lata temu laury w tej kategorii zdobył Teatr Polskiego Radia.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie