„Orzeł może” - akcja społeczna Trójki i Gazety Wyborczej

b_150_120_16777215_00_images_065716a3e8761a97e0e4e611a4871335fb02627f3964342.jpg

Polak – pesymista? Czy rzeczywiście tak jesteśmy kojarzeni i tak siebie postrzegamy? Już od 2 maja br., Trójka i Gazeta Wyborcza będą rozprawiać się ze stereotypem Polaka ponuraka. Rusza wielka akcja społeczna „Orzeł może”, nad którą honorowy patronat objął Prezydent RP, Pan Bronisław Komorowski.

 

Codziennie od 2 maja do 4 czerwca, Trójka i Gazeta Wyborcza w swoich audycjach i artykułach będą zachęcać Polaków do optymizmu, uśmiechu na co dzień i pewności siebie, jak również do większej wiary w swój potencjał. W rozmowach z wybitnymi Polakami, przypomną polskie sukcesy, sylwetki słynnych rodaków, interesujące inicjatywy młodych ludzi i akcje społeczne, promujące polskość i optymistyczny patriotyzm.

Kampanię „Orzeł może” zapoczątkuje wielki happening w czterech miastach Polski. 2 maja br., w samo południe, nad centrami Warszawy, Krakowa, Poznania i Wrocławia zostaną rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe acz patriotyczne wierszyki.

Często spotykam się z opiniami, że my Polacy nie uśmiechamy się i przejawiamy tendencje do przedstawiania wszystkiego w ciemnych barwach. Nie cieszymy się z tego co mamy, bo zawsze myślimy o tym czego nie mamy, nie dostrzegamy pozytywnych aspektów naszego życia. Celem naszej akcji jest przekonanie Polaków, że nie warto być malkontentem, że optymistom żyje się łatwiej, że lżej jest znosić trudy. Chcemy sprawić, żeby marudzenie nie było naszą wadą narodową. Rozpoczęcie naszej akcji w Święto Flagi jest nieprzypadkowe. Chcemy zachęcić rodaków do radosnego obchodzenia świąt i rocznic państwowych, będziemy przekonywać do okazywania naszego przywiązania do symboli narodowych

 

Magda Jethon, Dyrektor – Redaktor Naczelna Programu 3 Polskiego Radia.

Następnie w sposób szczególny organizatorzy będą mieszkańców tych miast do zbierania ulotek i przynoszenia ich w konkretne, wyznaczone miejsca. W ten sposób zamierzają wesprzeć służby miejskie w oczyszczaniu ulic. Dla uczestników zabawy Trójka i Gazeta przygotowały ponad 2000 nagród.

Również tego dnia dziennikarze radiowej Trójki i Gazety Wyborczej zapraszają wszystkich warszawiaków i turystów spędzających majówkę w stolicy do wspólnego,pokojowego marszu, który swój początek będzie mieć przy Rondzie de Gaulle’a. Z tego miejsca o godzinie 11.45 wyruszy radosny pochód. Towarzyszyć mu będzie muzyka, a także wiele atrakcji i niespodzianek. Trasa przebiegnie ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście.

Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji „Orzeł może” powstała piosenka (słowa Artur Andrus, muzyka Łukasz Borowiecki), którą zaśpiewał zespół „Mogli w czwartek”, w składzie między innymi: Anna Rusowicz, Artur Andrus i Stanisław Sojka.

Polska nauka, tradycja, gościnność, kuchnia, czy walory turystyczne są tym, z czego możemy być dumni, a uśmiech i życzliwość na co dzień wiele nie kosztują, natomiast bardzo dobrze wpływają na nasze samopoczucie i kontakty międzyludzkie. To przecież prawda znana nie od dziś, a mimo to, tak często o niej zapominamy”

 

Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej.

Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP, Pan Bronisław Komorowski. Przyjaciele Trójki, jak również znane postaci filmu, teatru, muzyki czy sportu zostali ambasadorami akcji „Orzeł może”. Wśród nich są m.in.: Artur Barciś, Małgorzata Braunek, Magdalena Cielecka, Urszula Dudziak, Anna Dymna, Jan Englert, Katarzyna Groniec, Zbigniew Hołdys, Krystyna Janda, Krzysztof Jasiński, Anna Maria Jopek, Marek Kondrat, Paweł Królikowski, Piotr Machalica, Wojciech Malajkat, Grzegorz Miecugow, Rafał Mohr, Małgorzata Niezabitowska, Jaromir Nohavica, Katarzyna Nosowska, Maja Ostaszewska, Maria Peszek, Jacek Poniedziałek, Wojciech Pszoniak, Artur Rojek, Michał Rusinek, Anna Seniuk, Maciej Stuhr, Beata Ścibakówna, Bartłomiej Topa, Grzegorz Turnau, Magda Umer, Zbigniew Zamachowski.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie