Radiowcy potępiają napaść na Kubę Wojewódzkiego. "To niepokojące zdarzenie"

b_150_120_16777215_00_images_kuba-wojewodzki.jpgW poniedziałek pod Radiem Eska Rock doszło do incydentu, w wyniku którego dziennikarz stacji Kuba Wojewódzki został oblany nieznaną substancją. Policja na podstawie monitoringu opublikowała zdjęcie sprawcy. Jak podaje portal TVN24.pl napastnikowi może grozić nawet do 5 lat więzienia.

 

W obronie znanego dziennikarza i showmana znalazł się m.in. Roman Osica, reporter radia RMF FM, który w rozmowie z portalem LubieRadio.pl powiedział: - To niepokojące zdarzenie. Stanowczo potępiam tego typu zachowanie.

Jego zdaniem incydent nosi znamiona wojny ideologicznej, która przybiera niebezpieczną postać. Na pytanie dotyczące ewentualnego przekroczenia granic w wypowiedziach Kuby Wojewódzkiego, Osica odpowiedział: - Ze słowem należy walczyć słowem. Nie ma takiej granicy, która uprawniałaby do naruszenia nietykalności cielesnej. Żyjemy w państwie demokratycznym, a nie totalitarnym. Czegokolwiek nie mówiłby Kuba Wojewódzki, walczyć można w inny sposób.

To nie jedyne tego typu wydarzenie w ciągu ostatniego roku. Latem Grzegorz Miecugow, gość Przystanku Woodstock, został zaatakowany przez mężczyznę, który wtargnął na scenę i wymierzył dziennikarzowi kilka ciosów w twarz.

Z kolei restauracja Piotra Najsztuba, publicysty i dziennikarza Radia TOK FM, została w ubiegłym tygodniu zniszczona przez anarchistów. Jak podaje portal PolskieRadio.pl: był to atak na współczesne media.

W rozmowie z LubieRadio.pl dziennikarz zapytany o atak na Kubę Wojewódzkiego stwierdził: - Podobne zachowania miały miejsce zawsze, głównie na tle antysemickim i antyrządowym. Kiedyś jednak nikt publicznie tego nie akceptował. Jeśli jednak pewne media i elity na to przystają, a przynajmniej nie potępiają takich incydentów, to mogą one eskalować.

Jego zdaniem wojna polsko-polska musi w konsekwencji podsycać emocje. – Tego typu sytuacje pojawiają się także w dojrzałych demokracjach, nawet w Stanach Zjednoczonych. Tam się nawet ostrzeliwuje polityków. Emocje są równie wysokie. Ja bym nie histeryzował. - stwierdza dziennikarz zaznaczając, że przemoc i mowa nienawiści są poza jego standardami dyskusji.

Wśród obrońców Kuby Wojewódzkiego znalazł się również Jarosław Kuźniar - dziennikarz TVN 24, który jako pierwszy zamieścił w mediach informację dotyczącą ataku na znanego showmana: - Macie prawo nienawidzić Kuby Wojewódzkiego ale nie wolno wam go dotknąć. Chyba, że wciąż jesteście jaskiniowcami - napisał na swoim blogu Kuźniar.

A tak do zajścia odniósł się sam Kuba Wojewódzki:

Dziś rano pod Radiem Eska Rock elegancko zamaskowany i ewidentnie pozbawiony poczucia humoru mężczyzna zaatakował mnie niezidentyfikowanym płynem żrącym o brunatnej barwie, co jest dosyć symptomatyczne. Niestety nie chciał umotywować swego czynu, to, co wykrzykiwał, na razie zachowam dla siebie, bo prawa strona ma już dziś wystarczająco dużo kłopotów. Może odnajdę się z nim na Skypie, ulubionym ostatnio komunikatorze ludzi o wyrazistych poglądach na nie. Poważnie rzecz biorąc, czuję się doceniony jako dziennikarz. Doceniam także fakt, do jakiego momentu doszedł dyskurs polsko-polski. Brunatnym terrorystom gratuluję, że zrobili ze mnie męczennika.

Jakie były rzeczywiste motywy sprawcy poniedziałkowego incydentu? To wciąż bada Policja. 

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie