Trójka przyznała muzyczne "Mateusze". Dawid Podsiadło z nagrodą za debiut roku

b_150_120_16777215_00_images_dawid-podsiadlo.jpgW środę w Studiu im. Agnieszki Osieckiej po raz 20. przyznano "Mateusze Trójki" - nagrody muzyczne Programu Trzeciego Polskiego Radia.

 

Wśród laureatów znaleźli się: w kategorii Muzyka Jazzowa (wydarzenie) - Beata Przybytek oraz pośmiertnie - Jarosław Śmietana - nagroda za całokształt twórczości. Statuetkę w imieniu zmarłego w tym roku muzyka odebrał Wojciech Karolak. W kategorii muzyka rozrywkowa laureatami zostali: Dawid Podsiadło (debiut), L.U.C. i Motion Trio (wydarzenie), a także Marcin Masecki.

Dawid Podsiadło: - Nagroda - jak również sama nominacja - to ogromne wyróżnienie. Najważniejsza jest dla mnie szczerość. Staram się słuchać różnorodnej muzyki. Żeby mieć otwarty umysł, nie ograniczam się do jednego, konkretnego gatunku. - powiedział wokalista tuż po zakończeniu gali portalowi LubieRadio.pl. Zapytany o najbliższe plany muzyczne, odpowiedział: - Czeka nas dużo pracy, właśnie kończymy trasę, planujemy kolejne koncerty, a w przygotowaniach jest również płyta Curly Heads (zespół, w którym jest wokalistą - przyp. red.), a także płyta solowa. - podsumował plany na przyszły rok młody artysta.

Z kolei Beata Przybytek, wokalistka i laureatka w kategorii jazzowej przyznała: - Jestem totalnie oszołomiona faktem, że otrzymałam tak bardzo prestiżową nagrodę, której się zupełnie nie spodziewałam. Wykonuję muzykę jazzową, należącą do gatunków niszowych, ciężko jest więc się przebić. Fakt, że Akademia doceniła moje działania i moją muzykę jest dla mnie czymś ogromnie budującym i dającym poczucie sensu w robieniu tego dalej. - powiedziała wyraźnie wzruszona laureatka.

Zapytana o inspiracje muzyczne, wokalistka odpowiedziała: - Moje inspiracje są bardzo szerokie. Bazą pozostaje jazz, na którym wyrastałam. Słucham różnorodnej muzyki, takiej jak blues, funk, rhythm&blues, soul, naturalnie związanej z muzyką jazzową. Wśród moich kompozycji znajdują się nawet utwory disco! Mam nadzieję, że każdy w mojej muzyce znajdzie coś dla siebie, tego też życzę słuchaczom.

Nagrody wszystkim laureatom wręczyła Magdalena Jethon - dyrektor Programu III Polskiego Radia. W skład kapituły konkursu weszli: Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Wojciech Mann, Mariusz Owczarek, Barbara Podmiotko, Zofia Sylwin, Agnieszka Szydłowska i Tomasz Żąda, Grzegorz Hoffmann, Jan Borkowski, Jan Chojnacki oraz Anna Gacek.

Mateusze przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, wykonawstwa lub popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej. Po raz pierwszy nagroda została wręczona w 1987 r. Nazwa nagrody pochodzi od imienia wybitnego kompozytora i aranżera Mateusza Święcickiego. 

Tegoroczną galę poprowadzili Agnieszka Szydłowska i Wojciech Mann.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie