Prof. Jerzy Bralczyk jesienią w Radiu Opole (ramówka)

b_150_120_16777215_00_images_bralczyk.jpgCykl porad językowych prof. Jerzego Bralczyka, emisja opowieści „Pistacja w Krainie Smoków. Chiny inaczej" oraz cykl „Dziwny jest ten świat" to nowe propozycje antenowe w jesiennej ramówce Radia Opole.

 

Nowa ramówka Radia Opole ruszyła 2 września. Na słuchaczy, oprócz nowości, czekają odświeżone audycje.

Po wakacyjnej przerwie przed mikrofonami zasiądą wspólnie "poranne ptaszki" Ireneusz Prochera i Wiesław Kolbusz, którzy poprowadzą pasmo "Na dzień dobry" (6:00-9:00). Nowością jest cykl znakomitych porad językowych prof. Jerzego Bralczyka „Słowo o słowie" emitowany o godz. 8:45 codziennie od poniedziałku do niedzieli w 3-minutowych esejach. Profesor z właściwą sobie swadą i humorem będzie dzielił się ze słuchaczami Radia Opole ciekawostkami naszego ojczystego języka.

Od poniedziałku do piątku przedpołudniowy program "Wszystko, czego pragniesz" (9:00-12:00) przygotowuje i poprowadzi Agnieszka Wawer-Krajewska. Codziennie o 10:40 stacje będzie prezentować nowy odcinek „Pistacji w Krainie Smoków", czyli opowieści o Chinach w interpretacji Magdaleny Szybińskiej. Będzie też nowy cykl „Dziwny jest ten świat", czyli opowieści o tym, w jaki sposób odkrycia naukowców wpływają na nasze codzienne życie. Loża Radiowa (12:05-14:00)- audycja Piotra Moca, Marka Świercza i Anety Skomorowskiej - wraca na stałą porę emisji sprzed wakacji, czyli rozpoczynać się będzie w samo południe. Po niej od godz. 14:05 magazyn reporterów "Dzień w regionie, dzień w Opolu" (14:05-15:00), który tradycyjnie na zmianę poprowadzą Cezary Puzyna i Tomasz Cichoń.

b_150_120_16777215_00_images_radio-opole-logo.jpg

Po letniej przerwie na antenę wraca także magazyn ekonomiczny "Rynek" (15:05-17:00), który - jak zawsze dynamicznie i rzeczowo - poprowadzą Beata Granatowska i Janusz Maćkowiak. Na "Rewiry kultury" o godz. 17:05 zapraszają Justyna Przyborowicz i Tomasz Zacharewicz. Wieczory w Radiu Opole zarezerwowane będą tradycyjnie dla miłośników Studia Reportażu (20:10-21:00), którego gospodarzem jest niezmiennie Marian Staszyński. Po 21:05 wracają po wakacjach audycje w paśmie "Radio myśli" (21:05-23:00).

Do programu weekendowego również wróciły audycje znane słuchaczom. Poranne pasma "Mamy weekend" prowadzą Adam Wołek w soboty i Krzysztof Dobrowolski w niedziele. W soboty na antenie ponownie zagoszczą Agnieszka Wawer-Krajewska i Tomasz Zacharewicz z 3-godzinnym pasmem "Rodzice kontra dzieci" od godziny 11:05. Spojrzeniu z perspektywy cudzoziemców na Opolszczyznę poświęcona jest audycja Krzysztofa Dobrowolskiego "Opolskie da się lubić" (14:05-16.05), nie zabraknie też sportu - od 16:06 do 20:00 zaprasza Donat Przybylski. Sobotni wieczór poświęcony jest muzyce - zapraszają Jacek Rudnik w "Rockowej alternatywie", Maciej Stępień w "Czarne jest czarne" i Adam Wołek w "Progresywnej zmianie rocka". W niedzielę w "Mamy weekend" pojawią się Bajki obok "Radiowniczka" skierowanego do najmłodszych. Poza tym niedziela to stałe punkty - Niedzielna Loża Radiowa Piotra Moca i Marka świercza, Wyzwania Zbigniewa Górniaka, Opolski Koncert Zyczeń Marzeny Mielcarek i Piotra Furtasa, Radiowa Historia Opolskiego Festiwalu Haliny Żak i Mariusza Majerana, Romscy Bracia Eweliny Rusin-Różyckiej, Publicystyka Niemieckojęzyczna, Forum Wiary Romana Juranka, Cały Nasz Sport Donata Przybylskiego, Wieczór z Klasyką Elżbiety Trylnik i Muzyka Źródeł Marzeny Mielcarek.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie