Ewa Wanat i Grzegorz Chlasta w RDC

b_150_120_16777215_00_images_RDC-logo.jpgOficjalny komunikat stacji potwierdza nasze wcześniejsze doniesienia - 1 maja br. Ewa Wanat obejmie stanowisko Dyrektora Programu – Redaktor Naczelnej Polskiego Radia RDC.

 

Od stycznia 2013 roku, po zakończeniu przez RDC współpracy z Pawłem Homą, stanowisko Dyrektora Programu nie było obsadzone. Zatrudnienie Ewy Wanat wpisuje się w realizację opracowanej i wdrażanej przez Zarząd strategii Spółki na lata 2012 – 2015.

Od maja 2011 roku Zarząd Spółki podjął szereg działań mających na celu poprawę funkcjonowania Rozgłośni. W wyniku przeprowadzonej restrukturyzacji i głębokiej redukcji kosztowej Spółka po raz pierwszy od kilku lat wypracowała dodatni wynik finansowy, odnotowując za 2012 rok zysk na poziomie ok. 280 tys. złotych.

Zgodnie z przyjętą strategią Zarząd przeprowadza równolegle działania na kilku płaszczyznach. - Priorytetem, obok stabilizacji finansów, była zmiana oferty programowej i wizerunku Rozgłośni. Wprowadzenie zmian zostało poprzedzone badaniami jakościowymi, które na początku 2012 roku, na zlecenie Spółki, przeprowadził Instytut badawczy Millward Brown SMG KRC. Badania objęły ofertę programową, w tym linię muzyczną oraz nazwę i logo Rozgłośni.

RDC, zgodnie z przyjętymi założeniami programowymi i wizerunkowymi, pozycjonuje się jako radio publicystyczno – muzyczne. Realizując klarowny przekaz regionalnego radia publicznego, kierujemy ofertę do mieszkańców Warszawy i Mazowsza, którzy oczekują radia ambitnego, posiadającego wyrazisty charakter i styl, nie epatującego tanią sensacją, pluralistycznego, rzetelnego i obiektywnego, w którym mądre słowo otoczone jest dobrą, wysublimowaną muzyką.

Proces zmian zapoczątkowany wiosną 2012r. wchodzi obecnie w fazę kulminacyjną. Przeprowadzone działania przyniosły już pozytywne efekty. Spółka jest zarządzana stabilnie, a rok 2012 - zakończony na plusie. Nadal trwają prace z zakresu Całościowej Identyfikacji. Wdrożyliśmy już nowe logo. Działając konsekwentnie na wszystkich polach opracowaliśmy nowe jingle i oprawę dźwiękową Stacji. Nowoczesna strona internetowa i obecność w mediach społecznościowych pozwoliły na uruchomienie nowych kanałów komunikacyjnych i lepszą interakcję ze Słuchaczami. Dbamy również o zaplecze techniczne. Nasze biura terenowe w Płocku, Siedlcach i Radomiu mają nowe prestiżowe lokalizacje. Realizowane są przetargi na zakup samochodów reporterskich i zakup nowego systemu emisyjnego. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone rozszczepienia programu w Płocku i Siedlcach. Przede wszystkim jednak koncentrujemy się na ofercie programowej, a głównym celem jest nadanie jej ostatecznego kształtu. Dlatego wiążę ogromne nadzieje z pozyskaniem na stanowisko Dyrektora Programu – Redaktor Naczelnej pani Ewy Wanat, której doświadczenie i charyzma bez wątpienia przyniosą Spółce wymierne korzyści w postaci pozyskania nowych Słuchaczy. Zarządowi powiodły się również negocjacje związane z przejściem z TOK FM pana Grzegorza Chlasty, który od 1 maja 2013r. dołączy do zespołu dziennikarzy RDC i obejmie stanowisko Kierownika Redakcji Publicystyki. Od września ruszamy z nową ramówką. Proszę Państwa – będzie się działo – mówi Jolanta Kaczmarek, Prezes Zarządu Polskiego Radia RDC.

***

Ewa Wanat: Od 1 stycznia 2003 roku do 30 kwietnia 2012 roku pełniła obowiązki Redaktor Naczelnej i Dyrektora Programowego Radia TOK FM. Za jej kierownictwa Radio TOK FM ze słabo słuchanej, niszowej stacji stało się silną, opiniotwórczą marką i ważnym głosem w debacie publicznej, a zasięg i udziały w rynku wzrosły kilkukrotnie (w Warszawie z poziomu 1,69% do 8,15% udziału w czasie słuchania oraz z 3,02% do 11,38% - zasięg dzienny*).


Grzegorz Chlasta: Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Radio „S” Poznań oraz w Sekcji Polskiego Serwisu Światowego Radia BBC. W latach 1994-2007 pracował w Telewizji Polskiej S.A., pełniąc funkcje m.in. reportera, wydawcy i autora programów publicystycznych. Od 2007 roku prowadził program „Popołudnie Radia TOK FM” w „Inforadio” Sp. z o.o.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie