Radio Plus zmienia format muzyczny z "łagodnych przebojów" na "disco". Są protesty

b_150_120_16777215_00_images_radio-plus.jpgOd poniedziałku katolicka sieć Radia Plus zaczęła grać muzykę w rytmach disco. Dotychczas głównym formatem muzycznym stacji był "soft AC", czyli łagodne przeboje z niedużą ilością nowości. Zmiany przeforsował inwestor. Rada programowa i stali słuchacze protestują.

"Zawsze w rytmie" zamiast "łagodnych przebojów" słychać od rana w Radiu Plus, którym zarządzanie przejęła od Eurozetu Grupa Radiowa Time. Na Facebooku zawrzało.

"Wczoraj wieczorem miło dla ucha i dla duszy, a poranek ewangelia i łupanina - super :(" - pisze na Fan Page'u Radia Plus Zbigniew.

"Ja mam tylko jedno pytanie, czy ta sieczka to już na stałe, codziennie? Bo jeśli tak to z przykrością zmienię stacje, która jest ze mną od 7 lat. Tylko czego słuchać?" - zastanawia się Anna.

Przeciw zmianom formatu muzycznego i ramówki protestuje także Rada Programowa:

STANOWISKO RADY PROGRAMOWEJ RADIA 

Jako Rada Programowa sieci rozgłośni katolickich Radio Plus nie wyrażamy zgody na proponowane przez inwestora zmiany, których wprowadzenie planowane jest w dniu 8 kwietnia 2013 r.

W szczególności, mając w tym względzie jednoznaczne wsparcie Księży Kardynałów, Arcybiskupów, Biskupów i Prowincjała Zgromadzenia Ducha Świętego, nie wyrażamy zgody na zmianę formatu muzycznego o ogólnym kierunku disco. Ten rodzaj muzyki, a nade wszystko zawarte w nim treści, nie licują z przesłaniem Słowa, które realizujemy w swoich rozgłośniach.

Podobnie nie wyrażamy aprobaty dla proponowanych zmian ograniczających lokalność naszych rozgłośni. W zaistniałej sytuacji żądamy wstrzymania realizacji nowej ramówki i formatu muzycznego, aż do ustalenia konsensusu ze stroną kościelną, pełnoprawnym właścicielem naszych rozgłośni.

Jesteśmy zdumieni trybem podjętych zmian, w najmniejszym stopniu nie uwzględniającym stanowiska Kościoła Katolickiego w Polsce, co w bardzo poważnym stopniu podważa zasady dotychczasowej współpracy inwestorów z podmiotami kościelnymi.

w imieniu

Rady Programowej sieci Radia Plus,

Ks. Jacek Wieczorek

Prezes Spółki Producenckiej Plus Polska

Szef Rady Programowej

Głos w tej sprawie zabrał także abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański:

Szanowni Państwo, 

Pragnę poinformować, że jak dotąd nie wyraziłem aprobaty dla nowego formatu muzycznego sieci rozgłośni katolickich Radio Plus, określanego jako "disco".

Na naszym lutowym spotkaniu w Gdańsku umówiliśmy się, że przekazanie stronie kościelnej pełnej nowej oferty programowej nastąpi w formie pisemnej. Dotyczyło to m. in. formatu muzycznego oraz umowy o współpracy pomiędzy zaangażowanymi inwestorami. Powyższe treści do tej pory nie zostały mi udostępnione.

W tej sytuacji wyrażam jednoznaczny sprzeciw wobec jakichkolwiek zmian programowych, do chwili uzgodnienia ich z podmiotami kościelnymi stanowiącymi sieć Radia Plus. Niepodjęcie rozmów traktować będę jako jednostronne zerwanie naszych dotychczasowych umów.

Pozostaję z szacunkiem,

+ Sławoj Leszek Głódź

Arcybiskup Metropolita Gdański

Obecnie sieć Radia Plus tworzy 20 rozgłośni katolickich. Osiem związanych jest kapitałowo z Grupą Radiową Time, a dwanaście - z grupą Ad.point, w 2007 roku przejętą przez holding Eurozet, właściciela Radia Zet.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie