Antyradio zmienia format muzyczny. Będzie grać pop [Prima Aprilis]

b_150_120_16777215_00_images_pop-antyradio.png1 kwietnia Antyradio startuje w nowej odsłonie. Stacja będzie grać różne odmiany muzyki pop. Od rana zmieniła się oprawa dźwiękowa, programy, logotyp i liner rozgłośni na "Popowo bezkompromisowy".

Nowe Antyradio będzie nadawać w formacie muzycznym AC z dodatkiem lekkich rockowych przebojów. Na antenie usłyszymy m.in. piosenki takich wykonawców jak Ultravox, Pharrell Williams, Daft Punk, Maroon 5, Bee Gees, Queen, Piersi, Poparzeni Kawą, Enej, czy T.Love. Nowy liner stacji nawiązuje do dotychczasowego i brzmi „Popowo bezkompromisowi”. Zmiana jest wynikiem badań, które wskazują na większe zainteresowanie takim gatunkiem muzyki. Pop jest bardziej opłacalny - tłumaczy zarząd stacji.

Nowa formuła Antyradia to nasza odpowiedź na zmiany, które zaszły w ostatnim czasie na rynku radiowym. Decyzję poprzedziliśmy wieloma analizami, które wykazały, że stacja o charakterze popowym ma większy potencjał od dotychczasowego. Wkrótce zobaczymy pozytywne efekty zmian. Zdecydowaliśmy się pozostać przy nazwie Antyradio, która jest głęboko utkwiona w świadomości słuchaczy. Na tym etapie nie planujemy rewolucyjnych zmian personalnych.”

– komentuje Marcin Jedliński, dyrektor stacji lokalnych Grupy Eurozet.

Zespół stacji pozostaje bez zmian. Zmieni się za to formuła poszczególnych pasm. Ich nazwy będą nawiązywać do dotychczasowych. Pasmo poranne przejmie nazwę „POP budzenie” (dotąd „Pobudzenie”). O 6.30 słuchaczy niezmiennie powita duet Tomasz Dunowski i Piotr Opoka. Od 10 Aleksander Ostrowski poprowadzi „Bardzo ostry POP” (dotąd „Bardzo ostry dyżur”), w którym będą gościć rekiny gwiazdy show biznesu. W południe wystartuje „Kaspi-POP” (dotąd „Kasprologia”) Tomasza Kasprzyka, czyli cztery godziny z najnowszymi wydarzeniami ze świata muzyki. Zgodnie z wymogami koncesyjnymi, na antenie Antyradia pozostają tematy motoryzacyjne, ale w odnowionej formule. O 16 Włodzimierz Zientarski i Joanna Zientarska poprowadzą program „POProstu odjechani” (dotychczas „Odjechani”), w którym m.in. „zajrzą pod maskę” Rihanny, Shakiry, a także powracającego po latach Prince’a. Od 18 do 20 – „Non stop POP”. Od 20 o największych przebojach muzyki popularnej będzie opowiadać Michał Prokopowicz w „Wybierz prawdziwy POP” (dotąd „Wybierz prawdziwy rock”). Na antenie zostaje „Makakart” Piotra Szarłackiego. Rozmowy o wydarzeniach kulturalnych w Warszawie, Krakowie i na Śląsku tradycyjnie od 22.

Informacje lokalne (Kraków, Kraków, Śląsk) będzie można nadal usłyszeć w „Prawdzie Antyradia”, która będzie nadawana co godzinę między 6 a 18.

Rozgłośnia powstała w 2005 roku w wyniku połączenia Radia 94 (Warszawa) z Radiem Flash (Katowice). Od sierpnia 2007 roku wchodzi w skład Grupy EUROZET. Obecnie stację można usłyszeć w Warszawie, Katowicach i Krakowie.

Ten artykuł był żartem z okazji Prima Aprilis.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie