11 kwietnia w Dniu Radia wystartowała ogólnopolska akcja „I love radio”, której celem jest popularyzacja ...
24 maja br. wystartuje kolejna edycja Letniej Sceny ESKI – ogólnopolskiej trasy letnich koncertów ...
„Warto Było” to drugi album studyjny folkowo/rockowej grupy InoRos, którego premiera odbędzie się już 15 ...
10 maja maja wystartowała nowa kampania Radia ZET. Starybrat doi krowę, Michałowski staje się specem od ...
Kultowa grupa The Rolling Stones wystąpi 13 października 2014 r. w Warszawie podczas tegorocznego Balu ...
11 kwietnia w Dniu Radia wystartowała ogólnopolska akcja „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce jako efektywnego medium reklamowego. Project managerem strony Iloveradio.pl został Bartosz Kańtoch, założyciel LubieRadio.pl.
24 maja br. wystartuje kolejna edycja Letniej Sceny ESKI – ogólnopolskiej trasy letnich koncertów plenerowych. W cyklu imprez, organizowanych przez Radio ESKA we współpracy z miastami, wezmą udział wykonawcy dobrze znani słuchaczom z anteny Radia ESKA.
„Warto Było” to drugi album studyjny folkowo/rockowej grupy InoRos, którego premiera odbędzie się już 15 maja. Muzycy zapowiadają 16 kawałków, czyli ponad 70 min. nowoczesnej, góralskiej muzyki. Płytę poleca LubieRadio.pl.
10 maja maja wystartowała nowa kampania Radia ZET. Starybrat doi krowę, Michałowski staje się specem od męskiego masażu, a Korościel „kradnie” słuchaczce ogórka. W radiu do wakacji dwie ekipy prowadzących będą walczyć o słuchaczy.
Kultowa grupa The Rolling Stones wystąpi 13 października 2014 r. w Warszawie podczas tegorocznego Balu Radiowca! Kto zagra jako polski support? Zwycięzcę wyłoni ogólnopolski konkurs.

W październiku odbędzie się pierwszy w historii Bal Radiowca!

b_150_120_16777215_00_images_bal-radiowca.jpgRadiowcy doczekali się swojej uroczystości! 14 października 2013, w warszawskim klubie Zinc, odbędzie się pierwszy w historii Bal Radiowca z udziałem dziennikarzy radiowych oraz dyrektorów stacji. Podczas Balu rozdane zostaną branżowe nagrody Radiofony 2013.

- Radio to dla wielu dziennikarzy nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Stąd pomysł na zorganizowanie Balu Radiowca - mówi Bartosz Kańtoch, redaktor naczelny LubieRadio.pl, główny organizator i pomysłodawca wydarzenia. Zaznacza, że Bal daje możliwość spotkania radiowców z innych stacji oraz wymiany z nimi zawodowych doświadczeń. Podkreśla, że to również okazja do dalszej promocji radia jako medium. Ruszyła już oficjalna strona Balu www.BalRadiowca.pl

Mikołaj Lizut, szef Radia Roxy mówi, że bardzo tęsknił za podobną inicjatywą, będąca pewnego rodzaju świętem radiowców. – W Polsce jest 200 stacji radiowych! To duże, fajne środowisko, pełne niezwykłych osobowości, które w innych "dziennikarskich" wydarzeniach traktowane było dotychczas nieco po macoszemu – dodaje Lizut i zapowiada swoją obecność na Balu.

Swój udział potwierdza także Jarosław Barwiak, dyrektor programowy Radia Złote Przeboje. Uważa on, że to bardzo dobry pomysł. - Radiowcy powinni się wspierać i spotykać, a skoro nie mogą się odwiedzać nawzajem w stacjach, bo to trochę źle wygląda, to dobrze, że będzie okazja, żeby pogadać i dobrze zabawić na neutralnym gruncie - zaznacza z uśmiechem radiowiec.

Bal Radiowca będzie miał także wymiar charytatywny. W trakcie uroczystości zostaną zebrane specjalne środki na podopiecznych fundacji "Mam Marzenie", spełniającej marzenia dzieci, które cierpią na choroby zagrażające życiu. Ambasadorem i wolontariuszem fundacji jest aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Informacja o Balu Radiowca ucieszyła Radomira Wita, prezentera Radia ZET. - Wielu radiowców znamy tylko z głosu. Fajnie będzie ich poznać osobiście. - stwierdza i zapewnia, że na Balu na pewno się pojawi.

RADIOFONY 2013

Podczas Balu Radiowca poznamy laureatów Radiofonów - pierwszych nagród dla dziennikarzy radiowych. O wynikach głosowania zadecydują sami radiosłuchacze, którzy od dziś na stronie www.Radiofony.pl mogą proponować swoich kandydatów do jednej z siedmiu kategorii: Dziennikarz radiowy, Dziennikarka radiowa, Prezenter radiowy, Prezenterka radiowa, Autor materiału dźwiękowego, Autor audycji radiowej i Osobowość radiowa.

Każdy słuchacz może zgłosić do plebiscytu swojego ulubionego radiowca. Nominowanych we wszystkich kategoriach poznamy we wrześniu, kiedy to rozpocznie się ogólnopolskie głosowanie sms, które potrwa do 6 października. Zwycięzców plebiscytu poznamy 14 października podczas uroczystej Gali na Balu Radiowca.

Bal Radiowca organizowany jest przez portal LubieRadio.pl przy współpracy z fundacją "Mam Marzenie". Partnerem głównym jest Zinc Club. Sponsorem wydarzenia jest studio dźwiękowe Mac-Dex.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie