11 kwietnia w Dniu Radia wystartowała ogólnopolska akcja „I love radio”, której celem jest popularyzacja ...
24 maja br. wystartuje kolejna edycja Letniej Sceny ESKI – ogólnopolskiej trasy letnich koncertów ...
„Warto Było” to drugi album studyjny folkowo/rockowej grupy InoRos, którego premiera odbędzie się już 15 ...
10 maja maja wystartowała nowa kampania Radia ZET. Starybrat doi krowę, Michałowski staje się specem od ...
Kultowa grupa The Rolling Stones wystąpi 13 października 2014 r. w Warszawie podczas tegorocznego Balu ...
11 kwietnia w Dniu Radia wystartowała ogólnopolska akcja „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce jako efektywnego medium reklamowego. Project managerem strony Iloveradio.pl został Bartosz Kańtoch, założyciel LubieRadio.pl.
24 maja br. wystartuje kolejna edycja Letniej Sceny ESKI – ogólnopolskiej trasy letnich koncertów plenerowych. W cyklu imprez, organizowanych przez Radio ESKA we współpracy z miastami, wezmą udział wykonawcy dobrze znani słuchaczom z anteny Radia ESKA.
„Warto Było” to drugi album studyjny folkowo/rockowej grupy InoRos, którego premiera odbędzie się już 15 maja. Muzycy zapowiadają 16 kawałków, czyli ponad 70 min. nowoczesnej, góralskiej muzyki. Płytę poleca LubieRadio.pl.
10 maja maja wystartowała nowa kampania Radia ZET. Starybrat doi krowę, Michałowski staje się specem od męskiego masażu, a Korościel „kradnie” słuchaczce ogórka. W radiu do wakacji dwie ekipy prowadzących będą walczyć o słuchaczy.
Kultowa grupa The Rolling Stones wystąpi 13 października 2014 r. w Warszawie podczas tegorocznego Balu Radiowca! Kto zagra jako polski support? Zwycięzcę wyłoni ogólnopolski konkurs.

Zakończenie sezonu koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej

b_150_120_16777215_00_images_image001.jpg

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca o godz. 19.00, Polska Orkiestra Radiowa zakończy sezon artystyczny 2012/2013. Wspólnie z Orkiestrą pod dyrekcją Łukasza Borowicza wystąpi młody czeski waltornista Přemysl Vojta. Radiowa Dwójka, organizator koncertu, zaprasza do Studia im. W. Lutosławskiego oraz do wysłuchania transmisji na swojej antenie.

 

Přemysl Vojta (ur. w 1983 r.) rozpoczął grę na waltorni już w wieku 10 lat. W 2010 r. otrzymał I nagrodę, nagrodę publiczności oraz nagrodę za najlepsze prawykonanie na prestiżowym konkursie ARD. Jako solista grał m.in. z Czeską Filharmonią, Orkiestrą Radiową Stuttgart, stale współpracuje z Konzerhaus Orchester w Berlinie. Artysta zajmuje się także działalnością pedagogiczną – uczy na Universität der Künste Berlin.

 

Wieczór w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego rozpocznie prawykonanie Duo na dwie grupy instrumentalne i projekcję dźwiękową Michała Talma-Sutta. Utwór powstał na zamówienie Związku Kompozytorów Polskich ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Polska Orkiestra Radiowa uczci ponadto 100-lecie urodzin wybitnego angielskiego kompozytora Benjamina Brittena, twórcy trzyaktowej opery Gloriana, skomponowanej i wystawionej w 1953 roku z okazji koronacji królowej Elżbiety II. Dzieło nie odniosło sukcesu i do dziś przetrwał jedynie jego fragment instrumentalny, zatytułowany Tańce dworskie – to właśnie one zabrzmią na scenie radiowego Studia.

W wykonaniu Přemysla Vojty będzie można usłyszeć aż dwa koncerty: Richarda Straussa I Koncert waltorniowy Es-dur op. 11 z roku 1883 i napisany równo 100 lat wcześniej I Koncert waltorniowy D-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta (KV 412).

Na zakończenie niedzielnego wieczoru zaprezentowana zostanie I Symfonia D-dur Franza Schuberta, skomponowana równo 200 lat temu, pierwsza spośród dziewięciu w twórczości tego znakomitego austriackiego prekursora romantyzmu w muzyce.


Bilety można kupić w radiowym sklepie: sklep.polskieradio.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia przy ul. Z. Modzelewskiego 59 w Warszawie.

 

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie