11 kwietnia w Dniu Radia wystartowała ogólnopolska akcja „I love radio”, której celem jest popularyzacja ...
24 maja br. wystartuje kolejna edycja Letniej Sceny ESKI – ogólnopolskiej trasy letnich koncertów ...
„Warto Było” to drugi album studyjny folkowo/rockowej grupy InoRos, którego premiera odbędzie się już 15 ...
10 maja maja wystartowała nowa kampania Radia ZET. Starybrat doi krowę, Michałowski staje się specem od ...
Kultowa grupa The Rolling Stones wystąpi 13 października 2014 r. w Warszawie podczas tegorocznego Balu ...
11 kwietnia w Dniu Radia wystartowała ogólnopolska akcja „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce jako efektywnego medium reklamowego. Project managerem strony Iloveradio.pl został Bartosz Kańtoch, założyciel LubieRadio.pl.
24 maja br. wystartuje kolejna edycja Letniej Sceny ESKI – ogólnopolskiej trasy letnich koncertów plenerowych. W cyklu imprez, organizowanych przez Radio ESKA we współpracy z miastami, wezmą udział wykonawcy dobrze znani słuchaczom z anteny Radia ESKA.
„Warto Było” to drugi album studyjny folkowo/rockowej grupy InoRos, którego premiera odbędzie się już 15 maja. Muzycy zapowiadają 16 kawałków, czyli ponad 70 min. nowoczesnej, góralskiej muzyki. Płytę poleca LubieRadio.pl.
10 maja maja wystartowała nowa kampania Radia ZET. Starybrat doi krowę, Michałowski staje się specem od męskiego masażu, a Korościel „kradnie” słuchaczce ogórka. W radiu do wakacji dwie ekipy prowadzących będą walczyć o słuchaczy.
Kultowa grupa The Rolling Stones wystąpi 13 października 2014 r. w Warszawie podczas tegorocznego Balu Radiowca! Kto zagra jako polski support? Zwycięzcę wyłoni ogólnopolski konkurs.

Salman Rushdie gościem „Klubu Trójki”

b_150_120_16777215_00_images_polskie-radio-trojka-logo.jpg

Już dziś 28 maja, bohaterem audycji "Klub Trójki" i gościem Michała Nogasia będzie Salman Rushdie. Wywiadu z autorem „Szatańskich wersetów” będzie można posłuchać po godzinie 21.00. Na kolejny literacki wieczór zapraszamy do Trójki.

Zmartwił mnie nieco sposób, w jaki patrzono i nadal często patrzy się na „Szatańskie wersety – przyznaje Salman Rushdie w wywiadzie udzielonym Trójce. – Podrzędny, w gruncie rzeczy, temat ludzie odebrali jako główny. Większość książki dotyczy czegoś zupełnie innego. (…) Kiedyś mnie to irytowało, mówiłem: „Czy możemy porozmawiać o pozostałych 470-ciu stronach, które stanowią rzeczywistą fabułę?”.

W 25. rocznicę opublikowania „Szatańskich wersetów”, książki, która wywołała wielkie emocje i doprowadziła do nałożenia na Rushdiego fatwy przez ajatollaha Chomeiniego, w Polsce (po ponad 20 latach) ukazuje się właśnie drugie wydanie powieści – w nowym, znakomitym tłumaczeniu Jerzego Kozłowskiego. Właśnie z tej okazji pisarz zgodził się udzielić Michałowi Nogasiowi godzinnego wywiadu.

 

Choć Rushdie formalnie od lat już nie żyje w ukryciu, rozmowa odbyła się w… piwnicy jednego z domów w samym centrum Londynu. Wspominając trzynaście lat specjalnej ochrony, mówi między innymi: – Jeśli przez cały czas wożą Cię w opancerzonym wozie, a tu naraz wychodzisz swobodnie na ulicę, rzeczy normalne zaczynają się wydawać nienormalne. (…) Obawiałem się, że nigdy już nie odzyskam swojego dawnego życia.

 

Co Salman Rushdie dziś sądzi o nałożonej przez niego fatwie? Dlaczego angażuje się w akcje obrony pisarzy więzionych przez antydemokratyczne reżimy? Czym tłumaczy ostatnie brutalne zajścia w Indiach? I jak zrodziła się jego wielka miłość do Josepha Conrada?

 

Odpowiedzi na te i inne pytania we wtorkowym „Klubie Trójki” tuż po godzinie 21.00. Słuchacze audycji będą również mieli szansę na zdobycie nowego wydania „Szatańskich wersetów”.

 

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie