"Bajki oparte na Faktach” prezentem dla dzieci od RMF FM

b_150_120_16777215_00_images_kayah-bajki-rmf.jpgZ okazji Dnia Świętego Mikołaja RMF FM przygotowało płytę z bajkami. W nagraniach audiobooka z najsłynniejszymi wierszami Juliana Tuwima wzięli udział muzycy, aktorzy, sportowcy i dziennikarze RMF FM. 6 grudnia płyta trafi do małych pacjentów szpitali dziecięcych w całej Polsce.

Swój udział w tym przedsięwzięciu mieli też słuchacze RMF FM: w internetowym głosowaniu wybrali nową wersję „Lokomotywy”, która również ukaże się na płycie.

Część limitowanego i niedostępnego w sprzedaży nakładu słuchowiska będą mogli zdobyć internauci, którzy wezmą udział w konkursie na RMF 24. Tam też pojawią się nagrania poszczególnych utworów, które będzie można ściągnąć za darmo , albo wysłuchać na www.rmf.on.

„Bajki oparte na Faktach” mają gwiazdorską obsadę: „Lokomotywę” wspólnie z aktorką Ewą Szykulską prowadzi najsłynniejszy głos polskiego radia i telewizji – Tomasz Knapik. Historię „Abecadła”, które z pieca spadło, ze swadą opowiadają profesorowie Jan Miodek i Jerzy Bralczyk. W „Ptasim radiu” usłyszeć można legendę skoków narciarskich – Adama Małysza – i nowego ulubieńca kibiców tej dyscypliny – Piotra Żyłę. Występującego w eterze Słowika odgrywa światowej sławy tenor Piotr Beczała, a w rolach innych ptaków towarzyszą mu m.in. Krzysztof Ziemiec, Jerzy Stuhr i Artur Barciś.

W nagraniu udział wzięli także topowi polscy wokaliści. Jula zagrała Przepiórkę, Andrzej Piaseczny „Spóźnionego słowika”,  Kayah pojawila się w roli  żony „Słonia Trąbalskiego”.

Na płycie RMF FM słychać  również postaci doskonale znane z kin i teatrów. Historię wyrywania „Rzepki” w mistrzowski sposób relacjonuje Krzysztof Globisz. Taniec „Dwóch Michałów” śledzi ich imiennik – Michał Żebrowski. Z Grzesiem Kłamczuchem, czyli Mateuszem Pawłowskim, rozmawia jego serialowa mama – Małgorzata Kożuchowska.

Wyjątkowe zadanie zgodził się, z myślą o dzieciach, wykonać pierwszy polski kosmonauta – generał Mirosław Hermaszewski. To on recytuje „Lokomotywę 2013” – utwór napisany przez jednego ze słuchaczy RMF FM.

Płyty z bajkami dla chorych dzieci to świąteczna tradycja RMF FM. W ubiegłym roku na Boże Narodzenie dziennikarze Stacji nagrali "Bajki oparte na Faktach" z wierszami Jana Brzechwy. Płyty "Bajki oparte na Faktach" rozdali dzieciom, które najpiękniejsze święta w roku musiały spędzić z dala od domu - w szpitalu.

Dziennikarze RMF FM przygotowali w tym roku także słuchowisko "120 przygód Koziołka Matołka", nagrane z okazji Dnia Dziecka.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

RMF FM o sobie

RMF FM jest liderem słuchalności w komercyjnej grupie słuchaczy radia (osoby w wieku 16-49 lat). Udział w czasie słuchania w tej grupie docelowej to obecnie 29,3%, natomiast zasięg dzienny stacji wśród osób w tym wieku wynosi 35,9%.
 

Źródło: Radio Track MillwardBrown SMG/KRC; 06.2012–08.2012; udział w czasie słuchania, zasięg dzienny; TG: osoby w wieku 16-49 lat, 12676.

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie