Joanna Bogusławska gościem "Spotkania z Reportażem"

b_150_120_16777215_00_images_joanna-boguslawska.jpgBohaterką wrześniowego „Spotkania z Reportażem” będzie Joanna Bogusławska, która w tym roku obchodzi jubileusz 17-lecia pracy zawodowej. Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza do Klubu Księgarza w czwartek, 26 września o godz. 18.00.

 

Podczas czwartkowego spotkania zaprezentowany zostanie reportaż Joanny Bogusławskiej pt. „Jedno życie Antosia Pastuszka”.Jest to opowieść o Arturze Citrinie, który w 1946 roku, w wieku 12 lat wyjechał z Polski do Stanów Zjednoczonych. W czasie wojny ukrywał się u państwa Latoszyńskich w Lendzie – to oni uratowali mu życie. Po latach powrócił do Polski i odnalazł ich dzieci. Z wdzięczności postanowił wystąpić do Instytutu Yad Vashem o przyznanie rodzinie Latoszyńskich medalu „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.

Joanna Bogusławska jest absolwentką dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego. Warsztatu radiowego zaczęła się uczyć w Radiu Katowice. W 1991 roku rozpoczęła współpracę z Programem 3 Polskiego Radia. Rok później otrzymała nagrodę na Festiwalu Mediów w Łodzi za reportaż radiowy „Zabawka”, który był jednocześnie jej debiutem. Następnie związana była z Redakcją Aktualności i audycją „Zapraszamy do Trójki”. W 1996 roku wraz z Januszem Deblessemem organizowała, wspólnie z Gazetą Wyborczą, trójkowy „Konkurs na Reportaż Roku”. Pomysł ten został nagrodzony na Międzynarodowym Konkursie Prix Europa w Berlinie w kategorii Market Place of Ideas. Bogusławska współpracowała także z radiem Sender Freies Berlin w Niemczech. Od 1996 do 2004 roku pracowała w Redakcji Publicystyki Programu 3 Polskiego Radia, gdzie przygotowywała reportaże i prowadziła audycję „Wieczór Reportażu”, była także wydawcą „Klubu Trójki”. Obecnie związana jest ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Spotkanie poprowadzi Irena Piłatowska-Mądry – znakomita reportażystka, laureatka wielu nagród w krajowych i zagranicznych konkursach reportażu radiowego, redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. O oprawę muzyczną spotkania zadba Aneta Augustyniak, sopranistka związana z Fundacją Solidarność Wschód oraz Bożena Sitek – pianino.

Polskie Radio zaprasza 26 września o godz. 18.00, tradycyjnie do Klubu Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.