W Jedynce ruszają autorskie audycje Janusza Weissa

b_150_120_16777215_00_images_Janusz_Weiss.JPG

23 września startuje jesienna ramówka Pierwszego Programu Polskiego Radia, a w niej m.in. dwie nowe audycje Janusza Weissa: „Wszystko co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać” oraz „Ene due like fake… o książkach naszego dzieciństwa”.

 

Od poniedziałku do piątku Janusz Weiss poprowadzi cykl „Wszystko co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać”, przygotowywany we współpracy z Rzecznikiem Praw Obywatelskich prof. Ireną Lipowicz. Będą w nim podejmowane poważne tematy interwencyjne i publicystyczne zgłaszane przez Biuro RPO oraz słuchaczy Radiowej Jedynki.

W pierwszych odcinkach Janusz Weiss sprawdzi m.in. czy respektowane jest prawo pozwalające osobom niewidomym na wprowadzanie psa przewodnika do restauracji, urzędów i szpitali. Choć przepisy zmieniono w 2009 roku, to – jak donoszą słuchacze – niepełnosprawni wciąż muszą walczyć z niewiedzą obywateli. W innym odcinku dziennikarz dowie się, czy każdy, nawet najmniejszy kościół w Polsce ma prawo do korzystania z takich samych przywilejów, jak te największe. Okazuje się, że związki wyznaniowe czy kościoły nie zawsze wiedzą o przysługujących im prawach, np. dotyczących ulg czy dotacji. Autor audycji zapyta też, dlaczego nie można ukarać pewnego oszusta, który naraził wiele osób na poważne straty. Rozwiązanie znajdą również zagadki ze świata nauki i wiedzy, np. dlaczego hipopotamy pocą się na czerwono, a także z zakresu filozofii i fizyki, jak choćby: czym jest „nic”.

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań Janusz Weiss będzie szukać codziennie, od poniedziałku do piątku. Swoje dociekania rozpocznie przed godzinną 9.00 w „Sygnałach Dnia”, ich postęp zrelacjonuje przed godziną 13.00 i tuż po 14.00, a podsumowanie przedstawi po godzinie 16.00 w „Popołudniu z Jedynką”.

Natomiast w każdą niedzielę (godz. 18.14) Janusz Weiss zaprasza na spotkanie z najważniejszymi książkami naszego dzieciństwa. Wraz ze swoimi gośćmi – pisarzami, politykami, aktorami – będzie rozmawiać o tych tytułach, które pozostawiły trwały ślad w ich pamięci, a  być może nawet zmieniły ich życie. Czy książki, które zawładnęły dziecięcą wyobraźnią dzisiejszych czterdziesto- i pięćdziesięciolatków, wciąż cieszą się popularnością? A może bardziej fascynujące są te, które napisano dopiero niedawno, odkrywane przy wspólnej lekturze z dziećmi? Janusz Weiss zaprasza do świata literackich wspomnień.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie