Radiowcy potępiają napaść na Kubę Wojewódzkiego. "To niepokojące zdarzenie"
CBOS: pogorszenie opinii na temat nadawców telewizyjnych i radiowych
Elżbieta Zapendowska dla LubieRadio.pl: Stale szukamy perełek na miarę zespołu LemON
Bartosz Kańtoch: Co chwilę pojawiają się kolejne edycje muzycznych programów typu talent show. Czy do programów stale przychodzą nieodkryte talenty?
Elżbieta Zapendowska, krytyk muzyczny, nauczyciel emisji głosu, juror w programie Must Be The Music: Śledzę programy tego typu i widzę, że cały czas przychodzą nowe, utalentowane osoby, niekiedy wręcz perełki, dlatego myślę, że rynek cały czas nie jest nasycony.
Bartosz Kańtoch, LubieRadio.pl: Szkoda byłoby stracić radio
Ryszard Wojciul: Radiowcy, nie bójcie się polskiej muzyki!
Ryszard Wojciul, muzyk, kompozytor i dziennikarz dla LubieRadio.pl: - Sprawa zwiększenia ilości polskiej muzyki w radiu znów rozgrzała internetowe fora. Szczególnie aktywni są – z jednej strony radiowcy, z drugiej muzycy. Gdzieś po środku lokują się słuchacze, którzy przyjmują opcje raz jedną raz drugą. Temat ten pojawił się w obiegu publicznym w październiku. Jeden z kolegów radiowców napisał wówczas krótki tekst, który ukazał się w radiowym newsletterze prowadzonym przez Alinę Dragan. Tekst ten tak mnie rozsierdził, że napisałem w odpowiedzi poniższy artykuł:
Piotr Metz dla "Wprost": Ustawowy obowiązek grania w radiu polskiej muzyki jest fatalny
Monika Bednarek dla LubieRadio: Radio musi mówić krótko i zwięźle
{jcomments on}Monika Bednarek, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy Eurozet: W radiu informacja musi być zwięzła i bardzo bliska człowiekowi. Co się dzieje u mnie, na mojej ulicy, w moim mieście i w moim kraju - to interesuje ludzi.