11 kwietnia w Dniu Radia wystartowała ogólnopolska akcja „I love radio”, której celem jest popularyzacja ...
24 maja br. wystartuje kolejna edycja Letniej Sceny ESKI – ogólnopolskiej trasy letnich koncertów ...
„Warto Było” to drugi album studyjny folkowo/rockowej grupy InoRos, którego premiera odbędzie się już 15 ...
10 maja maja wystartowała nowa kampania Radia ZET. Starybrat doi krowę, Michałowski staje się specem od ...
Kultowa grupa The Rolling Stones wystąpi 13 października 2014 r. w Warszawie podczas tegorocznego Balu ...
11 kwietnia w Dniu Radia wystartowała ogólnopolska akcja „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce jako efektywnego medium reklamowego. Project managerem strony Iloveradio.pl został Bartosz Kańtoch, założyciel LubieRadio.pl.
24 maja br. wystartuje kolejna edycja Letniej Sceny ESKI – ogólnopolskiej trasy letnich koncertów plenerowych. W cyklu imprez, organizowanych przez Radio ESKA we współpracy z miastami, wezmą udział wykonawcy dobrze znani słuchaczom z anteny Radia ESKA.
„Warto Było” to drugi album studyjny folkowo/rockowej grupy InoRos, którego premiera odbędzie się już 15 maja. Muzycy zapowiadają 16 kawałków, czyli ponad 70 min. nowoczesnej, góralskiej muzyki. Płytę poleca LubieRadio.pl.
10 maja maja wystartowała nowa kampania Radia ZET. Starybrat doi krowę, Michałowski staje się specem od męskiego masażu, a Korościel „kradnie” słuchaczce ogórka. W radiu do wakacji dwie ekipy prowadzących będą walczyć o słuchaczy.
Kultowa grupa The Rolling Stones wystąpi 13 października 2014 r. w Warszawie podczas tegorocznego Balu Radiowca! Kto zagra jako polski support? Zwycięzcę wyłoni ogólnopolski konkurs.

11. kwietnia - Polski Dzień Radia!

b_150_120_16777215_00_images_lrv3.jpg

Radio tworzą ludzie, ale nie tylko… W radiu musi być magia, odpowiednia atmosfera oraz tajemniczość. Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Radia, proklamowany przez UNESCO. Teraz czas na polski odpowiednik tego święta. 11 kwietnia przypada polski Dzień Radia! Z tej okazji zapytaliśmy obecnych oraz byłych radiowców, za co lubią radio.

 

Osobą, która przyznała się do tego, że bardzo lubi radio jest dziennikarka telewizyjna i radiowa Beata Tadla. Jak sama twierdzi, jest pasjonatką słuchania radia. Nim rozpoczęła pracę w telewizji przez 15 lat była obecna w medium, które jest „bardzo wymagające”. Oczywiście mowa tu o radiu. Zdaniem dziennikarki „ w radiu będąc sam na sam z mikrofonem i świadomością, że po drugiej stronie nas ktoś słyszy, zaczynamy zdawać sobie sprawę z potężnej odpowiedzialności za słowa. Z drugiej strony musimy tak operować tym słowem – próbować nim malować - aby słuchacz mógł sobie wyobrazić wszystko, co chcemy mu przekazać”.

 Justyna Dżbik z Radiowej Czwórki żartuje, że dzięki radiumówi wolniej. Przede wszystkim jednak nauczyło ją "dbać o język i doceniać, jak ważnym przekaźnikiem treści o nas jest to, jak i co mówimy;. - Lubię radio, bo jest to sztuka wyobraźni, np. w samochodzie, kiedy się jedzie w daleką trasę i towarzyszy nam ulubiona stacja, można się świetnie zrelaksować i wyobrażać sobie to, o czym do Ciebie ludzie mówią z magicznego pudełka. - mówi Justyna Dżbik

    Z kolei zdaniem Rafała Bryndala z Radia Zet, ludzie zawsze będą słuchać radia, bo dzięki niemu;nie jesteśmy samotni;. - W tej chwili cierpimy na samotność, a dzięki radiu ludzie nigdy nie są samotni. To jest  siła radia. - twierdzi Bryndal.

   Dziś radio przede wszystkim pełni funkcję informacyjną. Liczą się szybkie i dobre newsy. Radio lubi za przystępność przekazu. Jednak przede wszystkim według Krzysztofa Zasady z RMF Fm najbardziej znacząca jest funkcja newsowa radia. Klimat, dobre głosy, magia radia, to wszystko, w tych czasach się skończyło -  dodaje. Poza tym dziennikarz radiowy Krzysztof Zasada, radio stara się traktować jako swoisty umilacz, w którym można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ważne by posłuchać czegoś ciekawego i do tego jeszcze coś przeżyć. Radio „rozwija wyobraźnię, uczy nowych brzmień, jest idealną odskocznią od monotonii codzienności” ( Domina Bański – Katolickie Radio Ciechanów).  

A czego słuchają radiowcy, kiedy nie są w pracy?

 Beata Tadla nie znosi „łupanki muzycznej”, a taką prezentują niektóre stacje komercyjne. Dlatego chętnie słucha Programu Pierwszego Polskiego Radia, które według niej cudownie tłumaczy świat. „To ciepłe i dobre radio, z którym świetnie czuję się na co dzień” – dodaje dziennikarka.

  Kiedyś w radiu były charakterystyczne osobowości, specyficzne głosy. Dziś już tego nie ma. Jednak radio jest niezmiennie potrzebne. Audycje, które zatrzymują Krzysztofa Zasadę przy radioodbiorniku na dłużej muszą się czymś wyróżnić, niekoniecznie dotyczy to prowadzących. Dlatego jeśli wybiera audycje, których pragnie posłuchać, robi to ze względu na zaproszonych do studia gości.

 Czego Pani/Pan życzy radiu?

 Krzysztof Zasada: Życzę mega pomysłu. I tego, żeby się to życzenie ziściło. Pomysł to jedyny sposób, na to aby radio mogło przetrwać, bo niestety, w obecnej sytuacji radio skazane jest na powolny upadek. Myślę, że radio w takiej formie medium, takiej w której jest obecnie, musi się zachować i przetrwać jak najdłużej. Może zdarzyć się tak, że przegra z Internetem, który jako nowoczesny kanał przekazu i informacji, przekonuje do siebie, coraz bardziej. Poza tym radio potrzebuje specjalizacji. Potrzebna jest ona do tego, aby słuchacz mógł wybrać, to czego on potrzebuje i chce słuchać.

 Beata Tadla: Życzę radiu, żeby zawsze miało jak najwięcej słuchaczy i żeby wyobraźnia zwyciężyła, żeby nie było odejścia w stronę internetu i telewizji, ale żeby pozostały proporcje.

 Bartosz Budny z Katolickiego Radia Ciechanów: Życzę tego, żeby zawsze istniało, bo bez niego życie nie byłoby już takie samo.

Polub radio na Facebooku

 

Polecamy

Reklama

Najczęściej grane w radiu

 w okresie: 03.05 - 09.05.2014:

1. Milky Chance - Stolen dance
2. Ed Sheeran
I- I see fire
3. Clean Bandit rather be feat. Jess glynne 
4. Grzegorz Hyży & Tabb - Na chwilę 
5. Cris cab - Liar liar
6. Avicii Addicted to you
7. Bednarek - Chodź ucieknijmy… lou & rocked boys
8. Katy Perry - Dark horse feat. Juicy j
9. Mr. Probz waves
10. Chlöe howl rumour
11. American authors best day of my life
12. Donatan - Cicha woda ft. Cleo & sitek
13. Duke Dumont - I got u feat. Jax jones
14. Bastille - Things we lost in the fire
15. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte - We are one (ole ola) [the official 2014 fifa world cup Song]
16. Shakira - Dare (la la la)
17. Nico & Vinz am - I wrong
18. Aloe Blacc - The man
19. Within Temptation - Whole world is watching
20. Rafał Brzozowski - Magiczne słowa

Źródło: ZPAV

Sonda

Częściej słuchasz radia czy oglądasz telewizję?

Częściej słucham radia - 60.7%
Częściej oglądam telewizję - 25.5%
Trudno powiedzieć - 13.5%

Wszystkie odpowiedzi: 267

Napisz do nas

Komunikaty prasowe:
redakcja[małpa]lubieradio.pl

Kontakt (oferty "dam pracę", patronaty, inne):
kontakt[małpa]lubieradio.pl

Reklama:
reklama[małpa]lubieradio.pl

zdrowie